חומרי מילוי – Fillers לתוצאות טבעיות

חומרי מילוי – Dermal Fillers / חומצה היאלורונית

חומרי מילוי מחליפים או משלימים ניתוחים אסתטיים באזור העפעפיים והפנים. התוצאות טבעיות יותר, משך החלמה מהיר יותר ופרופיל הבטיחות רב יותר.

עם השנים חלים מספר שינויים ברקמות הרכות של העפעפיים והפנים, כאשר אחד השינויים העיקריים או אבדן נפח רקמות (deflation) וצניחה יחסית של מצח וגבות, עפעפיים עליונים / תחתונים, פנים מרכזיות וקו הלסת.

ניתוח של הסרת רקמה (עור / עיצוב שומן) יכול אמנם להביא לשיפור במראה אך אינו מחזיר נפח טבעי לרקמות. הדרך היעילה להחזיר נפח לרקמות היא הזרקה של חומצה היאלורונית, דרך נוספת היא הזרקה של שומן עצמי או משתלי נפח אך אלה כרוכים כמובן בפעולה כירורגית על כל המשתמע מכך. ישנם חומרי מילוי נוספים לחומצה היאלורונית, שאינם נספגים אך פרופיל הבטיחות שלהם עלול להיות נמוך יותר והם אינם ניתנים להמסה.

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית הינה חומר טבעי המיוצר בגוף באופן. החומצה נספגת לאורך זמן, ואף ניתנת להמסה במידת הצורך. היא מצויה באופן טבעי במפרקים ומשתמשים בה למחלות כלליות שונות כהזרקה מקומית ואף בניתוחים שאינם אסתטים כמו ניתוחי הסרת הירוד.

היתרון הברור שלה שהיא נוחה להזרקה, בעלת פרופיל בטיחות גבוה, יעילה וניתנת לעיצוב – molding. במקרים הנדירים של תוצאה אסתטית לא רצויה, או סיבוכים מקומיים של הזרקה ניתן להמיסה בקלות על ידי הזרקה מקומית של היאלז.

ישנם חומצות היאלורוניות בעלות דרגת צמיגות משתנה המשמשות לאזורים אחרים בפנים ומשיגות מטרות שונות בטיפול האסתטי – הרמה של רקמות, החזרת נפח, שיפור קווי מתאר ושיפור מרקם העור.

פרופ׳ בן סימון משתמש בעיקר בחומצה היאלורונית של חברת אלרגן ממותג Vycross Collection, שהוא בין המותגים הנחקרים והנבדקים בעולם בעל אישור FDA ליעילות מוכחת של שנתיים ממועד ההזרקה.
חומרי מילוי

ההזרקה מבוצעת לכל אזורי הפנים בהתאם להפרעה האסתטית – רקות ומצח  (להרמת צידי הגבה), עצמות הלחיים, עפעפיים עליונים (במקרים של עיניים שקועות, כמו בתמונה הבאה), עפעפיים תחתונים (לעיצוב שקיות מתחת לעיניים במקום ניתוח או כטיפול משלים לאחר הניתוח), שפה, שקעים בצידי האף והפה (naso-labial folds), סנטר, קוי סנטר (Marionette lines), קו הלסת.

כל מטופל עובר הדרכה על אפשרויות הטיפול השונות על ידי מירי ספיר יועצת האסתטיקה של המרפאה, ומותאמת תוכנית אישית בהתאם להפרעה האסתטית, ואזורי הטיפול הרצויים. הזרקת החומצה ההיאלורונית מתבצעת במספר פגישות ובאופן הדרגתי לאמוד את יעילות הטיפול והשיפור האסתטי המתקבל. במקרים מסוימים פרופ׳ בן סימון מציע מעקב בלבד, או טיפול משולב כירורגי / אסתטי.

פרופ׳ בן סימון מעביר סדנא בעיצוב הפנים תוך שימוש בהזרקות חומרי מילוי

פרופ׳ בן סימון מעביר סדנא בעיצוב הפנים תוך שימוש בהזרקות חומרי מילוי.
פרופ׳ בן סימון מעביר סדנא בעיצוב הפנים תוך שימוש בהזרקות חומרי מילוי.
פרופ׳ בן סימון מעביר סדנא בעיצוב הפנים תוך שימוש בהזרקות חומרי מילוי.